Dīvainākās tiesas prāvas

Mūsdienu demokrātijas un brīvības dzimtenē ASV gadā tiek tērēts 200 miljardu dolāru nodokļu maksātāju naudas civiltiesu rīkošanā, bet 60% šo tiesu ir vieglprātīgas un ierosinātas dēļ nepilnībām likumdošanā. Turklāt šādas tiesas nav raksturīgas tikai Savienotajām Valstīm, bet visai pasaulei un šīs ir dīvainākās no tām.

Ķīnā kāds vīrs iesūdzēja tiesā savu sievu pēc tam, kad tā laida pasaulē, viņaprāt, pārāk neglītu bērnu. Tā kā abi laulātie ir ļoti izskatīgs pāris, vīrs uzskatīja, ka neglītais pēcnācējs esot neapgāžams pierādījums tam, ka viņa sieva viņu ir krāpusi ar kādu citu un ļoti neglītu vīrieti. Tiesas laikā sieva atklāja, ka, pirms abu iepazīšanās ar vīru, viņa ieguldījusi vairāk, kā simttūkstoš dolāru plastiskajās operācijās, ko iepriekš bija no tā slēpusi. Tā kā bērnu izskatu ietekmē ģenētiskais izskats, nevis ar nedabīgiem līdzekļiem panākts, tas izskaidroja kādēļ pāra atvase ir negaidīti neglīta. Nepatīkami pārsteigtais vīrs šķīrās no sievas un iesniedza atkārtotu sūdzību, uzskatot, ka sieva viņu aprecējusi ar mānu. Apbrīnojami, bet Ķīnas tiesa atzina prasību par pamatotu un piespieda šķirtajai sievai apmaksāt vīra morālos kaitējumus 120 tūkstošu dolāru apmērā.

Kāda izraēliete iesniedza tiesā prasību pret televīzijas staciju, par materiālo zaudējumu, kas radušies kļūdainas laika prognozes dēļ, piedzīšanu. Šajā televīzijas kanālā pārraidītās laika ziņas solīja siltu un saulainu dienu, tomēr šajā dienā lija stiprs lietus. Sievietes prasība balstījās uz to, ka kļūdainās prognozes ietekmē, viņa saģērbās viegli un saulainiem laikapstākļiem piemēroti, kā rezultātā viņa salija, pieķēra gripu, zaudēja darba spējas uz nedēļu un iztērēja līdzekļus zālēm. Tiesa atzina, ka televīzijas stacijai ir jāsedz zaudējumi tūkstoš dolāru apmērā.

Citu absurdu tiesas prāvu uzsāka Rolfs Ēdens, 81 gadu vecs vācu pleibojs, kurš, apsūdzēja 19 gadīgu sievieti, diskriminācijā pret senioriem, vai eidžismā, jo tā ir atteikusies pārgulēt ar veco vīru. Pēc kopīga randiņa abi nokļuvuši Ēdena dzīvoklī, kur viņa ir atteikusies ar viņu pavadīt nakti, atteikumu pamatojot ar viņa sirmo vecumu.

Kanādas likumi ļauj privātpersonām pieprasīt teritorijas, parasti kāda neapdzīvota zemes gabala valsts ziemeļos, kas nepieder nevienai citai personai, īpašuma tiesības, parasti, pamatojot, kādēļ tās būtu labākās un godīgākās īpašniekiem. Tomēr kāda Kvebekas iedzīvotāja mērķi sniedzās daudz tālāk par neapgūtām teritorijām aiz polārā loka un viņš pieprasīja, lai Kanādas tiesa atzīst planētas Marsu, Jupiteru un visus to mēnešus par viņa privātīpašumu. Tiesnesis, kura pilnvarās neietilpa Saules sistēmas pārdalīšana, ne tikai nekavējoties noraidīja šo ieceri, bet arī aizliedza prasītājam iesniegt jaunas prasības tiesā, bez zvērināta tiesneša parakstītas pilnvaras.

Kādam Maķedonijas biškopim tā piegriezās, ka lācis, kārodami pēc medus, regulāri iznīcina viņa bišu stopus, ka viņš meklēja risinājumu problēmai ar tiesas palīdzību. Maķedonietis tiesai skaidroja, ka viņš centies savu medu aizsargāt ar visdažādākajiem paņēmieniem ieskaitot lāča biedēšanu ar skaļu mūziku un gaismām, bet viss esot izrādījies veltīgi. Viņš iesniedza prasību pret lāci, pieprasot segt zaudējumus 2700 dolāru apmērā, kuru tiesa arī apmierināja, par spīti tam, ka apsūdzētais neieradās uz sēdi. Notiesātais lācis vēl joprojām nav samaksājis piespriesto sodu.